Lítání ve skoro sousední ruské vlasti

Na jaře roku 2010 jsme si jen tak zajeli podívat za našimi dlouholetými spřátelenými kolegy do SSSR, dnes již Ruské federace, do Moskvy.

Zúčastnění:

Viktor Procházka - koumák, který zná Rusko jak svoje boty

Jirka Jiroušek - fotograf za každé situace - ruská země mu také není cizí

Já- Jindra Dořičák - Fly Henry - ruský nováček, ale plně odhodlaný to nevzdát

 

Pozvali nás kolegové na takovéto přátelské polítání, poklábosení atd. To víte, když Vám někdo řekne, že jedete do Ruska, nevím co napadne Vás, ale mě napadne první slovo - VODKA. Nebudu to rozepisovat moc, ale mám pocit, že jsme po celou dobu pobytu ruskou vodku nejvíce pili my, Češi.

Ale mě to nevadilo. Je fakt, že jsem si ji chtěl dát hned v letadle při letu do Moskvy a k mému překvapení jsem dostal.......nic.  Takovýto úvod může zhatit celou akci, ale naštěstí jsme se nenechali a nezalekli jsme se.

Moskva je zajímavé město, kamarádi nás provedli a popovídali nám ve zkratce o tom, co se kde nachází a samozřejmě jak jinak, přidali i různé kuriozity, o které není snad v žádné zemi nouze.

Za polítáním jsme jeli kus severovýchodně za Moskvu, kde jsme pobývali i poletovali. Bylo to moc prima, poznali jsme mnoho zajímavých lidí. Zajímavá je i obsluha v tamní zemi - nebývale lhostejná. I přesto se jim podařilo namíchat mi do jídla nějakou.......a tak mi asi 3 dny nebylo moc dobře, při spirálách mě natahovalo.........a tak jsme trochu navýšil příjem onoho blahodárného moku- musím říci, že dobrého.

Nakonec jsme se jeli podívat do podniku Paraavis, kde nás Sergej-majitel, dnes už kamarád, provedl a ukázal výrobu jejich padáků. Pěkné, takové ruské.

Jaký byl konec?  Spokojeně jsme se vydali na cestu domů plní dojmů a doufám, že se tam opět vrátíme, protože podruhé už to bude vypadat jinak, to je jisté !!!!!!!

Fotografie naleznete v galerii - ZDE

 

Váš Walkerjet a Fly Henry tým