Jak jsme u Chorcheho zabíjačkovali

Tak jsme se zúčastnili, jak jsme avizovali, na třetím pokusu zabíjačky. Počasí to Chorchemu totiž pěkně zkomplikovalo, ale myslím, že nakonec mu to pěkně vynahradilo.....prostě to vyšlo.

Přijel jsem s mým karavankem v pátek večer, zabydleli jsme se, hodili skoka a připravili se na večer kdy se posedělo, pojedlo a pokecalo.  Jak jsme šli spát tak už bylo v karavánku pěkně zatopeno a teploučko, tak cca 20 st. - prostě paráda.

Ráno, když na nás Viktor - Walkerjet -  zabouchal, ať vylezeme a jdeme lítat, se nám z tepla moc nechtělo. Ale odstartovali jsme a letěli směrem na záchod, jak říkali kluci, mysleli tím Náchod. Pokroužili jsme a tak po hodince a půl jsme se vrátili. To už jela příprava ligy na plné pecky. Tak jsme během dne koukali, polehávali, kecali , papali dobroty zabijačkové, spali, atd. než přišel večer na naše skotačení zase někam po okolí. To jsme se vydali na radu Chorcheho směrem na Adršpachy. Musím říci, že ten výlet stál za to. Moc pěkné podívání na ty skály z vrchu.

Jinak během dne se zkoušely padáky od Macu, které tam Petr dovezl na polítání, a já jsem tam měl na ukázku PPG metry, které  dnes už používá řada pilotů.

Chorche testoval padáky i různé typy paramotorů, které se tam objevily od různých výrobců. Většinou ale převažovaly paramotory od našich dvou největších výrobců W a N.

V neděli, při vyhlašování výsledků ligy, jsem zaslechl Chorcheho postesknutí, jak nemají firmy zájem o sponzorování těchto aktivit, že se věnulí jiným aktivitám, jiným okruhům paraglidingu.

Vím, o čem závodění a dění kolem soutěžního lítaní je, protože jsem spoustu let věnoval soutěžení a reprezentaci České republiky v akrobatickém llítání obřích modelů. Čas, který jsem tomu věnoval a veškeré úsili sice vedlo k výsledkům, ale také k spoustě stráveného času na letišti tréningem. A to vše je bez pomoci zainteresovaných firem velmi těžké. To opravdu člověk musí chtít.

Také jsem si pohrával s myšlenkou se těmito peripetiemi zabývat znovu a opět v motorovém paraglidingu, ale jen vzpomínka na minulé strávené úsilí mě z toho vždy rychle vyléčila.

A proto jsem se rozhodl, že budu trochu nápomocen a oslovím pořadatele jednotlivých ligových klání a jim podobných a pomohu alespoň sponzorováním ve formě cen a odměn v podobě mých výrobků. Myslím, že to bude pro závodníky určitě alespoň trochu zajímavé a motivující. To jim přeji.

Chorchemu chci poděkovat za přijetí a skvělou náladu a pro mne skvělý RELAX.

 

Děkuji.

 

Váš Fly Henry